Dlaczego drewniane meble ogrodowe to dobry wybór?

Ponadczasowa elegancja, styl i klasa sama w sobie. Tak można opisać drewniane meble ogrodowe, które nigdy nie wyjdą z mody. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, drewno jest niezwykle trwałym i wytrzymałym materiałem, które zdecydowanie przetrwa próbę czasu. Czym jeszcze charakteryzują się meble ogrodowe z drewna?

Elegancja  i styl w naturalnej odsłonie

Przyjemna w dotyku faktura, naturalne barwy i widoczna linia słojów sprawią, że jeszcze bardziej połączymy się z naturą. Drewno doskonale współgra z zielenią ogrodu i barwnymi kwiatami, tworząc prawdziwą oazę spokoju. Za ich wyborem przemawia również uniwersalność, ponieważ wpisują się niemal w każdą aranżację domu. Wszystko zależy od projektu, odcienia drewna czy faktury. Bogata oferta mebli drewnianych daje możliwość kreowania swojej własnej przestrzeni, zgodnie z indywidualnym gustem. Drewniane meble pasują zarówno do nowoczesnego, klasycznego, minimalistycznego, jak i designerskiego stylu.

Drewniane meble ogrodowe – wady i zalety

Drewniane meble ogrodowe nadają ciepły charakter miejscu, w którym się znajdują, dlatego stoły, krzesła czy ławki z drewna są najczęściej wybierane przez miłośników natury. Do głównych zalet drewnianych mebli ogrodowych należą przede wszystkim trwałość, solidność i wytrzymałość. Drewno to jeden z najbardziej pożądanych materiałów, idealnie spełniających swoje funkcję na zewnątrz. Przy odpowiedniej pielęgnacji dobrze znosi zmianę temperatury, promieniowanie UV czy wilgoć. W przeciwnym razie może dojść do powstawania pęknięć, odprysków czy przebarwień na strukturze drewna. Należy pamiętać, że ten materiał jest bardzo chłonny, dlatego musi być odpowiednio zabezpieczony lakierem, impregnatem lub olejem.

Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Do najbardziej uniwersalnych gatunków drewna należą sosna i świerk, które stanowią doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli naturalnej barwy drewna. Jednak, aby nie straciły wyjątkowego charakteru, należy pamiętać o ich regularnej konserwacji. Powinny być myte przynajmniej raz w sezonie odpowiednimi preparatami czyszczącymi. Poleca się co roku malować drewniane meble ogrodowe impregnatami, olejami, lazurami czy lakierobejcami. Pozwoli to zachować ich naturalny, piękny wygląd przez długi czas i uchronić przed zniszczeniem.