Lamele drewniane ogrodowe

Lamele drewniane to element ozdobny, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością we wnętrzach. Świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, nadając im elegancji i szyku. Lamele drewniane występują nie tylko we wnętrzu domu czy mieszkania. Swoje zastosowanie znalazły także w ogrodzie i na tarasie, gdzie prezentują się równie atrakcyjnie.

Lamele drewniane pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Połączenie walorów naturalnego drewna z zielenią ogrodu stwarza przytulny klimat. Nawet niewielka ażurowa ścianka może odmienić charakter tarasu. Drewniane konstrukcje to również idealny sposób na wydzielenie strefy rekreacyjnej na ogrodzie, zapewniając swobodny przepływ światła i cyrkulacje powietrza. Lamele to bardzo efektowny element dekoracji wokół budynku, o dużym potencjalne aranżacyjnym.Prosty design sprawia, że lamele stają się ponadczasową dekoracją, coraz częściej wykorzystywaną w ogrodach i na tarasach. Swoją popularność zawdzięczają minimalistycznej formie, funkcjonalności oraz niekwestionowanym walorom estetycznym. Nic dziwnego, że drewniane konstrukcje znalazły zastosowanie również na przestrzeniach wokół budynku. Pionowe panele mogą z powodzeniem stanowić część konstrukcji altany czy drewutni.Moda w aranżacjach ogrodów ulega zmianom, jednak drewniane elementy są ponadczasowe. Drewno można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Lamele głównie przyjmują funkcję dekoracyjną, wzbogacając nawet najbardziej minimalistyczne ogrody.

Do jakiego stylu pasują lamele?

Lamele drewniane pasują do ogrodów urządzonych w stylu minimalistycznym, który charakteryzuje spokój, subtelność i elegancja. Harmonia roślinności z oryginalnymi elementami drewnianej architektury w ogrodzie tworzyć będzie bardzo stylowe połączenie.Pionowe konstrukcje z drewna są bardzo uniwersalne, jednak najlepiej prezentują się w ogrodzie i na tarasie, gdzie dominuje minimalistyczny, a nawet nieco surowy styl. Lamele drewniane polecane są osobom, lubiącym harmonię, prostotę i porządek. Pełnię swojego blasku odsłonią w połączeniu z takimi materiałami jak stal, beton, kamień i szkło. Bardzo dobrze komponują się z meblami ogrodowymi o prostej formie np. stolikami czy siedziskami na metalowych nóżkach.

Lamele doskonale urozmaicają nawet oszczędnie urządzoną przestrzeń wokół domu. Drewniane konstrukcje są estetycznym elementem małej architektury, który stanowi ciekawy dodatek w ogrodzie. Pionowe lamele sprawdzą się również na niewielkich, minimalistycznych ogrodach lub tarasach. Mała przestrzeń wokół domu jest idealnym miejscem do postawienia ogrodzenia z drewnianych paneli. Wówczas lamele staną się nie tylko modnym dodatkiem, ale również eleganckim systemem osłonowym.

Wprowadziliśmy to rozwiązanie w naszych produktach i w tym sezonie oferujemy naszym klientom drewutnie, domki i panele ogrodzeniowe z zastosowaniem pionowych lameli drewnianych. Nie tylko pięknie wyglądają, ale są także bardzo dobrze wykonane i stabilne. Pierwszy projekt drewutni z zastosowaniem lameli powstał już w zeszłym roku. Przez kilka miesięcy wprowadzaliśmy w nim zmiany zarówno konstrukcyjne jak i wizualne, aż uzyskaliśmy pewność, że produkty są nie tylko ładne i estetyczne ale przede wszystkim funkcjonalne i trwałe.