Modne kolory w ogrodzie – jak wybrać odcień drewna?

Surowe drewno wymaga odpowiedniej ochrony przed niszczeniem oraz działaniem warunków atmosferycznych. Impregnaty mają za zadanie zabezpieczyć drewno przed działaniem niekorzystnych czynników. Bogata kolorystyka pigmentów daje możliwość dopasowania odcienia drewna do innych elementów budynku.

W poniższych realizacjach powierzchnie zostały zabezpieczone impregnatem marki Drewnochron, który wzmacnia, chroni i uwydatnia naturalne piękno drewna.

Sosna naturalna

Odcień powierzchni po zaimpregnowaniu jest najbardziej zbliżony do naturalnego drewna. Impregnat jest często wybierany do pokrywania drewna sosnowego lub świerkowego. Jasny, delikatny kolor świetnie sprawdza się w klasycznych i przytulnych projektach architektonicznych.


Sosna

Słoneczna, jasna barwa doskonale pasuje do aranżacji w stylu skandynawskim, nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Kolor jest niezwykle uniwersalny, dlatego można go łączyć zarówno z szarą, grafitową, a nawet ciemnozieloną blachodachówką.


Teak

Piękna złocisto-miodowa barwa idealnie prezentuje się w naturalnym otoczeniu zieleni. Doskonale pasuje do naturalnych odcieni dachówki ceramicznej oraz lekko szarawych odcieni blachy. Kolor jest uniwersalny, idealnie wpisując się w nowoczesny, jak i tradycyjny styl aranżacyjny.


Dąb

Dąb pasuje niemal do każdego stylu – od nowoczesnego do rustykalnego. Najlepiej czuje się w towarzystwie kamienia, cegły, betonu i stali. Dąb można łączyć z intensywnymi kolorami, takimi jak brąz, bordo, czerń czy ciemna zieleń. Aby złagodzić aranżację budynku i dodać subtelnej elegancji, warto zestawić dąb z beżem lub delikatną kawą z mlekiem.


Ciemny dąb

Ciemny dąb daje ciekawy kontrast zarówno w nowoczesnym budownictwie w kolorach szarości, jak i w ciepłych odcieniach budynków. Dobrze współgra z elementami stalowymi oraz szklanymi, zarówno przezroczystymi, jak i mlecznymi.


Palisander

Palisander w połączeniu z bielą doskonale sprawdza się w nowoczesnej architekturze. Jasne tynki zewnętrzne w towarzystwie ciemnych, drewnianych akcentów tworzą bardzo eleganckie połączenie. Pięknie wtapia się w naturalną zieleń ogrodu, tworząc jednolity krajobraz.


Palisander średni

Naturalny, dość ciemny odcień często wykorzystywany jest we współczesnej architekturze. Stanowi estetyczny kontrast dla jasnych tynków zewnętrznych, dodając budynkowi nowoczesnego charakteru. Kolor pięknie prezentuje się na tle ogrodu z bogactwem zieleni. 


Szary

Odcienie szarości bardzo dobrze wypadają w zestawieniu z grafitem i czernią, tworząc piękny kontrast. Impregnat w tym kolorze często stosowany jest w nowoczesnym budownictwie. W połączeniu z białymi elementami wykończenia prezentuje się niezwykle szlachetnie.


Biały

Biel jest bardzo uniwersalnym kolorem, który podkreśla zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne projekty architektoniczne. Dobrze komponuje się z drewnianymi elementami wykończeniowymi o jasnym, naturalnym odcieniu, tworząc przytulny klimat. Biały kolor stanowi również doskonały kontrast do grafitowej, a nawet szarej.


Wybarwienia drewna dostępne w ofercie Stolldrew