Stolldrew pomaga

W ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 17. bieg „Policz się z cukrzycą”. Z

dumą ogłaszamy, że wystartowaliśmy wspólnie z 250 uczestnikami w Trzecim Kaletańskim Biegu, całym sercem wspierając WOŚP. Jednak to nie był zwykły bieg, a niezapomniane chwile spędzone w atmosferze radości i wzajemnej serdeczności. A wszystko to we wspólnym, szczytnym celu.

Bieg „Policz się z cukrzycą” już od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom WOŚP. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na jeden z problemów cywilizacyjnych, jakim jest cukrzyca. Akcja była w pełni charytatywna, co oznacza, że wszystkie zebrane tego dnia środki zostały przeznaczone na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, które zmagają się z cukrzycą typu pierwszego. Dzięki akcji i zebranym środkom z pakietów startowych diabetyczki mają szanse na spokojną i bezpieczną ciążę.

Uczestnicy akcji mieli do przebycia 5-kilometrowy dystans. Z założenia aktywnością był bieg, choć odległość można było pokonać na różne sposoby np. spacerując. Wynik na mecie nie miał większego znaczenia – najważniejsze były chęci. To nie jest wielki wysiłek, ale przyjemność w wielkiej sprawie. Mimo niesprzyjającej pogody na ulicach panowała atmosfera radości i życzliwości. Każdy, kto brał udział w biegu, wie, jakie to niezapomniane uczucie.

Jedną z najbardziej znanych odsłon inicjatywy jest bieg ulicami Warszawy. Jednak wiele innych, polskich i zagranicznych miast równie ochoczo uczestniczy w corocznej akcji. Dużą popularnością cieszyła się wirtualna forma biegu. Dystans można było pokonać w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. W końcu liczył się sam udział i promocja zdrowego stylu życia! Niezmiernie cieszymy się z udziału w biegu i nie możemy doczekać się kolejnej edycji, tym razem z obiecanymi elementami crossfitu. Gratulujemy również wspaniałej organizacji KOski_Trenuje. Do zobaczenia za rok.

I tak do końca świata i jeden dzień dłużej!

Dziękujemy za fotorelację:

Art Movie Dawid Świder

Fotograf Przemysław Szklarski